Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Bieg „Tropem Wilczym” Powiatu Łomżyńskiego, Piątnica, 04.03.18 r.

4 marca 2018 | 11:00 - 15:30

Wójt Gminy Piątnica oraz Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej zapraszają na  Bieg „Tropem Wilczym” w powiecie łomżyńskim w dniu 04.03.2018 r. Bieg wchodzi w ramy ogólnopolskiego projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Ogólnopolskim organizatorem imprezy jest Fundacja Wolność i Demokracja.

W ramach wydarzenia odbędą się  biegi na dystansie 1963 metry. Dystans 1963 metrów jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Udział w biegach organizowanych w ramach imprezy Bieg Tropem Wilczym w Piątnicy wiązać się będzie z akceptacją Regulaminu Imprezy.

Trasa przebiegać będzie malowniczo położonymi ścieżkami na Forcie III, gdzie znajdują się zabytkowe obiekty forteczne. Trasy nie posiadają atestu PZLA. Prowadzą po obszarze Piątnicy po utwardzonych ulicach, ale również ścieżkach żwirowych. Trasy będą oznaczone i zabezpieczone przed ruchem drogowym.

KLASYFIKACJE:

 • Bieg Rodziny klasyfikacja 1-3 miejsce kobiety, mężczyźni (do 12 roku życia).
 • Open Kobiety, Open Mężczyźni klasyfikacja 1-3 miejsce kobiety mężczyźni (od 12 roku życia).
 • Kategoria strażacy i mundurowi (wymogiem obligatoryjny jest bieg w pełnym umundurowaniu koszarowym) klasyfikacja 1-3 miejsce kobiety mężczyźni

Przewidziana jest specjalna nagroda Puchar Wójta Gminy Piątnica dla drużyny (szkoły, instytucji, zakładu pracy), która zgłosi największą liczbę uczestników.

ZAPISY NA BIEG PAMIĘCI – DYSTANS 1963 METRY:

Zapisy w dniu biegu w Biurze Zawodów od godz. 11-tej. UDZIAŁ W BIEGU PAMIĘCI JEST BEZPŁATNY. O dostaniu się na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Biuro zlokalizowane będzie  przy bramie wjazdowej na teren Strzelnicy w Piątnicy (Fort III w Piątnicy)

PAKIET STARTOWY:

 • numer startowy + 4 agrafki (zwrot na mecie biegu)
 • Pakiety startowe – wśród wielu upominków – będą zawierały przede wszystkim koszulki przedstawiające wybranych Żołnierzy Wyklętych, opaskę, torbę papierową

NAGRODY:

 • Puchary dla najlepszych zawodników
 • Pierwszych 600 uczestników, którzy ukończą bieg główny otrzyma pamiątkowe medale.

Przewidziane będą dodatkowe atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy upominek. Na terenie imprezy funkcjonować będą stoiska gastronomiczne lokalnych przedsiębiorców.

PROGRAM IMPREZY:

 • 11:00-12:45 Wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
 • 13:00 Start biegu ,,Biegu Rodzinnego’’
 • 13:30 Start biegu (Open Kobiety , Open Mężczyźni, strażacy i mundurowi)
 • 15:30 Uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie pucharów i nagród

Regulamin i więcej informacji na naszej stronie

http://www.gminapiatnica.pl/

https://www.facebook.com/LomzynskiKMP/

 

Współorganizator:

Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej

Partnerzy:

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica

HEXA BANK Spółdzielczy w Piątnicy

 

Udostępnij na FB

Szczegóły

Data:
4 marca 2018
Czas:
11:00 - 15:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Piątnica
Piątnica, podlaskie 18-421 + Google Map

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress